poniedziałek, 23 grudnia 2013

magia świąt ...

Niektóre z Waszych blogów już przeczytałam, życzenia do serca przyjęłam jednak jedne z nich do dziś w sercu mi dźwięczą niczym dzwoneczki, pociągając za sznureczki najdalsze wspomnienia wyłaniam. Tym właśnie mnie oczarowałaś w duszę moją głęboko zajrzałaś droga Maryś.
Magia świąt to czy czary zupełnie obca mi osoba w duszę tak głęboko zagląda i śmiało słowa na usta układa za rękę prowadzi gdy ciemno przed oczami i delikatnie dotykiem popycha do przodu.
cyt. Maryś
"Życie, a w nim pełno niespodzianek: dobrych i złych, gorszych i lepszych, smacznych i niestrawnych… Wymusza wybory i obdarowuje ich konsekwencjami. Tyle zakamarków się czai niczym złe duchy i nie da się ich uniknąć. Bywa, pojawiają się na nasze życzenie. Czasami od losu, jak zły dar...
Nie wszystko da się przewidzieć, nie przed wszystkim uchronić.
I co wtedy?"
właśnie co wtedy jaki sens ma istnienie ten rok pokazał mi wiele zajrzałam w te strony siebie o których nie miałam pojęcia choć wiedziałam, że istnieją póki ich nie doświadczyłam.
Zły los obdarzył mnie złym darem zabrał mi szanse na chodzenie siedzę na wózku inwalidzkim i spoglądam za siebie. To już było był ból ogromny i było cierpienie, a teraz wdziera się w moje serce iskierkami nadzieja na lepsze chwile bo właśnie dzięki Wam te chwile rodzą nowe ciekawe godziny a potem i dni. Za to dziękuje, że mam szanse na poznanie Was takimi jakimi jesteście. Dołączenie do kręgu tych z Was gdzie słowo znaczy więcej.

                                                                            zdjęcie zapożyczone

8 komentarzy:

 1. Tobie też wszystkiego dobrego na te Święta;)
  Wesołych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moniko, przyjmij moje życzenia spokojnych Świąt. I lepszego jutra, pomimo wszystko, a może właśnie dlatego..Ściskam Cię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moniko, ja w usprawiedliwieniu (choc wiem, nie potrzebne ono) napiszę, że zajrzałam sobie do środka, że w nim chciałam zrobic porządek, bo jak zapraszać ludzi i gościć jest w sercu byłby bałagan. A tak wiem, że starać się trzeba kazdego dnia. Bo ja doświadczyłam odejścia bliskich, a zycie samo w sobie tak kruchym i tak cennym darem jest, że chciałabym je chwalić z każdym porankiem. I ono właśnie, tym że jest czyni nasz istniejący TU i teraz świat pięknym. Dziękuję, że spotykam tak wspaniałe osoby. Tak wrażliwe i tak delikatne, a tak silne w tym trudzie codzienności jednocześnie. To dla mnie zaszczyt ♥
  Bądź usmiechniętą tego Ci bardzo mocno życzę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem boimy się zajrzeć w głąb siebie (ja się boję), ale jest to nam potrzebne, po to by przystanąć na chwilę i zastanowić się nad sobą.
  Życzę Ci dużo siły i cieszę się, że jesteś, że tworzysz. Zabrzmi banalnie, ale życzę Ci wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych życzę .....Ewa

  OdpowiedzUsuń
 6. Najserdeczniejsze życzenia
  Cudownych świąt Bożego Narodzenia,
  Ciepła i wielkiej radości,
  Miłych oraz hojnych gości,
  Pod choinką dużo prezentów,
  A w Twoim sercu wiele sentymentów.
  Wesołych Świąt!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciepłych i radosnych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja droga
  radosnego i szczęśliwego Nowego Roku Ci życzę,
  z marzeniami o które warto walczyć,
  z radościami którymi warto się dzielić,
  z przyjaciółmi z którymi warto być i
  z nadzieją bez której nie da się żyć!

  OdpowiedzUsuń